×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but galeria/2017/przysiegajar is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Przysięga na jarosławskim rynku

{gallery}galeria/2017/przysiegajar{/gallery} "Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam ..."

6 października na jarosławskim Rynku odbyła się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych, złożona na sztandar 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, w obecności najbliższych, władz miasta i powiatu, służb mundurowych, parlamentarzystów i stowarzyszeń.

Wojskowa przysięga poprzedzona była Mszą Świętą, po której uformowane pododdziały przemaszerowały na rynek miasta. Po złożeniu meldunku dowódcy 14 das i podniesieniu flagi państwowej na maszt, nastąpił moment złożenia przysięgi na Sztandar.

Były okazjonalne przemówienia oraz słowa uznania dla żołnierzy i ich dowódców za wyszkolenie wojskowe.

Przysięgę zakończył przemarsz pododdziałów 14 dywizjonu artylerii samobieżnej, 21 dywizjonu przeciwlotniczego, 1 batalionu czołgów, żołnierzy służby przygotowawczej do NSR, kompanii honorowej i pocztów sztandarowych.

Zebrani na rynku miasta mieli okazję zapoznania się ze sprzętem wojskowym jakim na co dzień posługują się żołnierze 21 BSP. W uroczystej przysiędze wziął udział prezes jarosławskiego Koła Zbigniew Broś.