Tyniowice - Piknik dla młodzieży i mieszkańców

W ramach pikniku zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im.Henryka Sienkiewicza na terenie szkoły i Zespołu Pałacowo Parkowego, zawitali żołnierze 14das z Jarosławia i weterani Koła Nr. 3 z pokazem sprzętu wojskowego, także ze swoim sprzętem przyjechali strażacy. Pokaz sprzętu cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Weterani naszego Koła opowiadali o udziale żołnierzy WP w misjach od 1953 roku, oraz swoim osobistym udziale w szeregu misji w których brali udział, duże wrażenie na zebranych zrobiła prezentacja multimedialna. Dziękuje koledze Wiesławowi Curyło, który prowadził całość przedsięwzięcia przygotowanego przez nasze koło. Na koniec obiecaliśmy, że po wakacjach ponownie zawitamy w progi szkolne. Pani Małgorzata Srebnicka dyrektor szkoły w Tyniowicach w imieniu uczniów podziękowała za nasz udział i już oczekuje na nasze kolejne spotkanie.