25 Lecie 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej

 Już 21 czerwca 2018 rozpoczęły się uroczystości 25 lecia 14 dywizjonu artylerii samobieżnej. W tym dniu w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Mechanicznej odbyła się promocja książki dr Jerzego Majki "Generał bryg. Wacław Scevola-Wieczorkiewicz 1890-1969 krótka biografia wojskowa". Wydanie książki wsparło m.in. Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ Koło nr 3 w Jarosławiu.
 
22 czerwca 2018 Jarosławski Rynek, tutaj miały miejsce uroczystości obchodzone przez 14 das, a rozpoczęła je Msza święta w intencji żołnierzy 14 das w Kolegiacie PW Bożego Ciała. Godzina 12.00 - złożenie meldunku d-cy mjr Wojciechowi Drapale. Poczet flagowy przy hymnie państwowym wciąga na maszt flagę narodową.
Były przemówienia, oraz wręczenie odznaczeń i wyróżnień. W uroczystościach wzięli udział dowódcy wszystkich dywizjonów i batalionów wchodzących w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz żołnierze Lekkiej Piechoty wchodzący w skład 3 Brygady OT.
Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów Garnizonu oraz Szwadron Kawalerii im. Króla Jana Sobieskiego.
 
Dzień trzeci 23 czerwca br. Bulwary nad Sanem. Odbył się tam Piknik Wojskowy, a w nim pokaz sprzętu wojskowego jakim posługują się żołnierze jarosławskich jednostek. Wspaniały występ zespołu wokalnego działającego przy 5 batalionie strzelców podhalańskich. Serwowanie potraw i wspaniałej żołnierskiej grochówki, którą uczestnicy pikniku mogli degustować dzięki naszemu Kołu, które było jej sponsorem. Do tego niezliczone ilości niespodzianek, gier i zabaw dla najmłodszych. Największą atrakcją według bawiących się na pikniku, to pokaz musztry paradnej, zaprezentowany przez ułanów Szwadronu Kawalerii, za który otrzymali burzę braw.
Atrakcji i niespodzianek nie brakowało do samego wieczora. Była to naprawdę piękna przygoda z żołnierzami 21 BSP.
 
W tych wszystkich uroczystościach swój wkład i udział mieli członkowie naszego Koła, służący w Garnizonie Jarosław, za co składam im serdeczne podziękowania.