Uroczystości z okazji święta 18 Brygady Artylerii

   
W dniach 4-5 czerwca w Nowej Dębie odbyły się uroczystości z okazji święta 18 Brygady Artylerii. 4 czerwca odbyła się konferencja pod nazwą ,, Nasze tradycje dla budowania nowych zdolności '. 5 czerwca na Placu mjr. Jana Gryczmana stanęły jednostki wojskowe, zaproszeni goście, generalicja, służby mundurowe oraz członkowie koła pełniący służbę w Nowej Dębie. Rozpoczęły się uroczystości zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym.
 
Dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Arkadiusz Szkutnik w swoim wystąpieniu powiedział między innymi 18 BA wyposażona została w zestawy rozpoznawczo-uderzeniowe Gladius, czy K-9 i wiele innego sprzętu. Dzisiaj dywizja jest najsilniejsza, najlepiej wyszkolona i najliczniejszą dywizją w siłach zbrojnych, zaznaczył generał.
 
W podobnych słowach wypowiedział się pułkownik Piotr Męczyński, dowódca 18 BA. Były przemówienia gości, nie zabrakło wręczenia odznaczeń i awansów. W uroczystościach udział wzięła delegacja Koła nr 3 w składzie: Zbigniew Broś, Ireneusz Stopyra i Krzysztof Suduł. Prezes Koła nr 3 Zbigniew Broś, wręczył w imieniu prezesa ZG SKMP ONZ gen. Stanisława Woźniaka przyznane wyróżnienia. Medal w 35 rocznicę Nadania Siłom Pokojowym ONZ Pokojowej Nagrody Nobla wręczył gen. dyw. Arkadiuszowi Szkutnikowi. Gwiazdę Weterana otrzymał dowódca 18 BA płk. Piotr Męczyński, który także został członkiem naszego Stowarzyszenia, legitymację członkowską i certyfikat wręczył Prezes Koła nr 3 Zbigniew Broś. 
 
Całość uroczystości zwieńczyła defilada pododdziałów i prezentacja najnowocześniejszego sprzętu w tym Gladiusy, armatohaubice K-9 i K-9A1, Homary, Raki, czy Rosomaki.
 
Prezes KoÅ‚a w rozmowie z dowódcami brygad zachÄ™caÅ‚ do zainteresowania stany osobowe do wstÄ…pienia w nasze szeregi. Propozycja spotkaÅ‚a siÄ™ z zainteresowaniem ze strony dowódców.Â