Jarosławskie Obchody Dnia Weterana

   
 
Członkowie koła, zaproszeni goście przybyli na jarosławski Rynek, dla uczczenia święta weteranów, uczestników misji. Tegoroczne święto swoim patronatem objęli: wojewoda podkarpacki Pani Ewa Leniart,  Marszałek województwa Pan Władysław Ortyl, starosta powiatowy Pan Stanisław Kłopot. Patronat medialny TVP Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów z udziałem WAH. Podniesiono flagę, odegrano hymn, gości powitał prezes koła Zbigniew Broś. W swoim wystąpieniu przedstawił historię misji pokojowych z udziałem WP, oraz historię powstania naszego Stowarzyszenia. Z kolei goście byli pod wrażeniem naszej codziennej działalności. Ppor. Maciej Kołodziej odczytał Apel Pamięci , Kampania Honorowa oddała salwę honorową a delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą udział żołnierzy Garnizonu Jarosław w misjach międzynarodowych. Wręczono członkom koła szereg wyróżnień:
Złotym medalem Za Zasługi dla SKMP ONZ odznaczono kol. Juliusza Wołoszyna
Brązowym: kol. Wiesława Opalucha, kol. Grzegorza Kowalika, kol. Adama Zawadzkiego 
Symboliczne upominki otrzymali: kol. Wiesław Curyło, kol. Zdzisław Kilon, kol. Łukasz Gier, kol. Szczepan Wańko, kol. Jacek Król, kol. Krzysztof Adamczyk. 
Certyfikaty i legitymacje członkowskie otrzymali nowi członkowie naszego koła: mjr Anna Ślusarska EUFOR BiH, st. chor. szt. Dariusz Samborski KFOR Kosovo; PKW Łotwa, kpr. Krzysztof Brzyski UNIFIL Liban. 
Starosta jarosławski Stanisław Kłopot i przeworski Bogusław Urban ufundowali okolicznościowe statuetki, które otrzymali: kol. Wiesław Kalinowski, kol. Bolesław Gral, kol. Zbigniew Mataczyński, kol. Stefan Ziętek. 
Wręczenia  wyróżnień przyznanych przez ZG SKMP ONZ w imieniu prezesa ZG Pana gen. Stanisława Woźniaka dokonał prezes koła Zbigniew Broś. Dowódca XI zmiany PKW Łotwa mjr Daniel Fac wyróżnił medalem PKW Łotwa kol. Zbigniewa Broś. Całość uroczystości zwieńczyła piosenka weteranów Flying Home by Birds Of Paradise - wracać do domu jak rajskie ptaki. W części drugiej bawiono się przy suto zastawionych stołach. Kolejny Dzień Weterana przeszedł do historii.