Ostatnie pożegnanie

Odszedł na Wieczną Wartę

Z Wielkim smutkiem i żalem, weterani misji i operacji bojowych Kół podkarpackich przyjęli wiadomość o nagłej śmierci gen. dyw. dr Mirosława Rozmusa. Generał Mirosław Rozmus przez większość swojej żołnierskiej służby związany był z rzeszowskimi podhalańczykami, kończąc wojskową służbę jako dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Razem ze swoją brygadą w 2005r. bierze udział w operacji bojowej w Iraku. Był wielkim przyjacielem naszego Stowarzyszenia, wielokrotnie uczestniczył w uroczystościach organizowanych przez nasze koło z okazji „Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ”. Brak Pana Generała, to dla nas niepowtarzalna strata, my weterani wielu misji i operacji zostaliśmy sami, będzie nam brakować, Pana radości i optymizmu oraz pomocy i wskazówek w pracy na rzecz weteranów. Dzisiaj pozostała tylko pustka i nasze wspomnienia. Panie Generale zapewniamy, że my weterani nigdy Pana nie zapomnimy, nie zapomnimy swojego Generała. Jakże smutna ceremonia pogrzebowa miała miejsce na rzeszowskim cmentarzu 9 stycznia, w ostatniej drodze uczestniczyli weterani z całego Podkarpacia złożyliśmy symboliczne wiązanki kwiatów. W imieniu Zarządu Głównego SKMP ONZ wieniec złożyli członek ZG SKMP ONZ Zbigniew Broś w asyście członków Koła Nr 3 Zdzisława Kilona i Juliusza Wołoszyna. Cóż więcej można było uczynić. Jesteśmy przekonani i jedno wiemy, że tam gdzie udał się w ostatnią swoją drogę, będzie patrzył na swoich żołnierzy i weteranów misji i operacji bojowych. Żegnaj nam Nasz Generale.