Święto Wojska Polskiego

Uroczystości Święta Wojska Polskiego oraz 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpoczęły się w naszym garnizonie 14 sierpnia 2020 o godz. 10, Mszą Świętą w intencji żołnierzy i pracowników resortu ON oraz poległych w Bitwie Warszawskiej. Pod pomnikiem Pamięci Narodowej odczytano Apel Poległych, oddano salwę honorową oraz złożono kwiaty. 

Dzień 17.08.2020 to dzień kończący uroczystości tego dnia na terenie koszar JW3957. Po przyjęciu meldunku, wciągnięciu flagi państwowej na maszt, dowódca garnizonu przywitał przybyłych oraz w swoim wystąpieniu podziękował żołnierzom za służbę wojskową. Wręczono wyróżnienia żołnierzom, pośród wyróżnionych nie zabrakło członków naszego Koła. Prezes Koła wręczył członkom Koła kpt. Krzysztofowi Zasowskiemu i st. szer. Arturowi Lechowiczowi przyznane odznaki "Za Zasługi dla ZKRP".

Następnie Prezes Koła w asyście dowódców 14 das i 21 dplot odsłonili tablice upamiętniającą udział w misjach żołnierzy z naszego garnizonu, dla której wcześniej zabrakło miejsca, gdyż do tej pory umieszczona była na Klubie Garnizonowym, który został sprzedany, lecz nowy nabywca nie był zainteresowany pozostawieniem jej na budynku sztabu 14 das. Złożono wiązankę kwiatów. 

W ten sposób żołnierze i weterani naszego Koła zakończyli uroczystości Święta Wojska Polskiego.