Święto 14 dywizjonu artylerii samobieżnej w Jarosławiu

    

 

Od roku 2000 14 das działa w strukturach 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Święto przypada na dzień 25 czerwca. 15 sierpnia 1997 roku nadano jednostce Sztandar. Obecnie obowiązki dowódcy 14 das pełni ppłk. Wojciech Drapała. 
Z okazji święta
 
 
 
 
Więcej informacji o przebiegu uroczystości przekażemy na stronie koła po ich zakończeniu. 
 
Uroczystości święta 14 das odbyły się zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym, na terenie koszar JW 3957 w obecności przedstawiciela Dowództwa Generalnego RSZ Inspektora Wojsk Lądowych gen.dyw. Macieja Jabłońskiego , dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich gen.bryg. Dariusza Lewandowskiego, dowódcy jednostek wchodzących w skład 21 BSP. Obecne były władze miast, starości, służby mundurowe, szereg znamienitych gości, których trudno tutaj wymienić. Koło jarosławskie reprezentował Zbigniew Broś. Uroczystości rozpoczęto wciągnięciem flagi państwowej na maszt. Nastąpił moment wręczenia proporca najlepszemu pododdziałowi Wojsk Lądowych z rąk gen.dyw. Macieja Jabłońskiego, odebrał go dowódca batalii dowodzenia por. Damian Bury. Nie mogło w tym dniu zabraknąć wyróżnienia dla żołnierzy 14 das, w tym sporej grupy członków naszego koła w której znalazł się i prezes koła Zbigniew Broś. Były podziękowania za ciężką służbę wojskową oraz uznania za współpracę koła Nr 3 z jednostkami wojskowymi z naszego garnizonu.  Młodzież szkół naszego miasta mogła z bliska obejrzeć sprzęt wojskowy, policji, straży pożarnej czy też obsługiwać sprzęt jakim dysponują służby mundurowe. To było dla nich największe przeżycie oraz wiele radości, uciechy i zabawy.  W dzisiejszych uroczystościach udział wzięły rodziny poległych, w Iraku por. Piotra Mazurka, w Afganistanie sierż. Łukasza Krawca. Na zakończenie uroczystości odbył się przemarsz pododdziałów a kampania honorowa odprowadziła Sztandar. W imieniu członków koła Zbigniew Broś podziękował gen.dyw. Maciejowi Jabłońskiemu za współpracę z naszym kołem, która trwa już 15 lat. Czyli mamy małą rocznicę. Ciąg dalszy uroczystości będzie miał miejsce w 1 batalionie czołgów, który także został wyróżniony przez Ministra ON oraz z przypadającego 25 czerwca Święta Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych.