DZIEŃ WETERANA

 

W dniach 31.05-2.06.2019 r w Rzeszowie odbyły się kolejne Centralne Obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa połączone z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych ONZ. W programie uroczystości było m. in:

- zawody strzeleckie na poligonie w Nowej Dębie

- Msza św. W Kościele Garnizonowym pw. Matki Bożej Królowej Polski w intencji weteranów i ich rodzin.

Przemarsz ulicami miasta Rzeszowa w miejsce apelu, który miał miejsce w parku Jedności Polonii z Macierzą. Wręczono odznaczenia i wyróżnienia, odbył się Apel Pamięci i salwa honorowa, złożono wieniec pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego. Przyszedł czas na Piknik Weterana. W tym jakże ważnym wydarzeniu, nie mogło zabraknąć kolegów z naszego Stowarzyszenia, którzy przybyły z czterech stron naszego kraju żeby godnie uczcić pamięć tych, których nie ma już pośród nas, oddali bowiem swoje młode życie w imię pokoju i wolności innych narodów. Obecny był nasz Poczet sztandarowy, który dumnie powiewał pośród innych sztandarów. Odpowiedzialny ze strony naszego Stowarzyszenia za sprawny przebieg uroczystości, dziękuję wszystkim kolegom, za godne reprezentowanie naszego Stowarzyszenia. Dziękuję im wszystkim za godne reprezentowanie nas Kombatantów. Dla nich pełny szacunek i uznanie, przybyli z dalekich stron kraju, żeby w tym dniu być razem i to się nam udało. Jeszcze raz składam Wam Koledzy podziękowania, bez wyjątku na funkcję, stopień wojskowy. Dziękuję.