Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia to data o szczególnym znaczeniu dla Wojska Polskiego. Upamiętnia zwycięską Bitwę Warszawską z 1920 roku, jest wyrazem hołdu dla tradycji i narodowego oręża. W tym dniu oddajemy cześć bohaterstwu tych, którzy zginęli w walce o wolność naszej ojczyzny. Ich chwalebny czyn zbrojny wskazał najlepsze cechy polskiego żołnierza, które są naszym drogowskazem w służbie, misjach i operacjach międzynarodowych. Zacytuję słowa Józefa Piłsudskiego, zawarte w odezwie z 18 sierpnia 1920 roku, oto jej fragmenty: 
" Niech wróg nie zazna wytchnienia. Ludu Polski! Przeliczył się rozzuchwalony wróg. Zasilone licznymi ochotnikami wojsko, stojące pod moim dowództwem w piorunującym ataku pobiły nieprzyjaciela i odrzuciły go od Warszawy. Ludu Polski! Stań jak jeden mąż do walki z pierzchającym wrogiem!
Za poległych w obronie ojczyzny, ojców i braci, niech każące Twoje pięści spadną na kark nieprzyjaciela. Ludu Polski! Do broni!"

W tym ważnym dla każdego członka naszego Koła dniu, pełniących służbę w 14 das, 21 daplot, 3 lekkiej piechoty o, 3 WOG, WKU i tych co już służbę wojskową mają za sobą. To wielkie święto, nie zabrakło nikogo.