Obchody 20-lecia Koła nr 3 w Jarosławiu

  

14 września 2019 r. Koło jarosławskie w sposób bardzo uroczysty obchodziło w tym dniu 20 rocznicę swojego powstania. Początek dzisiejszych uroczystości rozpoczęły się przy tablicy pamiątkowej posadowionej na ścianie Ratusza.Tutaj przybyłych gości, członków koła, przywitał prezes koła. Zebrało się wielu mieszkańców naszego miasta, oraz turystów z kraju i z zagranicy. Wciągnięto na maszt flagę państwową, odegrano hymn RP, odczytany został Apel Pamięci, oddano salwę honorową. Złożono wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową. Druga część uroczystości miała miejsce w sali lustrzanej CKiP. Tutaj prezes koła przywitał przybyłych w osobach m.in. Panią Annę Schmidt - Rodziewicz, wiceministra w kancelarii Premiera Rady Ministrów, posła na Sejm RP, członka "Wspierającego" SKMP ONZ starostę Tadeusza Chrzana, przedstawiciela DORSZ kmdr Jacka Gabriela, przedstawicieli służb mundurowych, parlamentarzystów, stowarzyszeń i organizacji. Prezes koła w swoim wystąpieniu mówił o sukcesach i porażkach koła. Wspominał też początki pionierskiej pracy przed 20 laty. Z kolei przyjęto w nasze szeregi nowych członków. Wręczono wyróżnienia członkom koła oraz członkom "Honorowym" i "wspierającym ". Także starosta Tadeusz Chrzan wręczył okolicznościowe Statuetki członkom, którzy przed 20 laty byli założycielami koła. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach w samych superlatywach mówili o osiągnięciach koła na przestrzeni minionych lat, życzyli też kolejnych lat działalności na tak wysokim poziomie. Zwieńczeniem było wykonanie wspólnej pamiątkowej fotografii. Po oficjalnych zakończeniu dzisiejszego święta uczestnicy udali się do restauracji "Piast" gdzie w plenerowej scenerii przy syto zastawionych stołach, odbyła się część nieoficjalna. Rozpoczął się kolejny rok naszego koła i wytężonej pracy na rzecz weteranów.